AV_JE16_ban_190x300_01.png

 

16175_AV_ozveny_expo_banner_200x118.png

 

eon_ega_2016_190x185_KV6_03.jpg

 

nakladatelství ACADEMIA

 

energyglobe

Newsletter AV ČR

Věda, které rozumíte

2.11.2015

1. 11., 10:00–18:00

Místo konání: OC FORUM NOVÁ KAROLINA, Jantarová 3344/4, Ostrava
Botanický ústav AV ČR, Ústav geoniky AV ČR, Centrum výzkumu globální změny AV ČR, Planetárium Ostrava, Dolní oblast Vítkovice

 

 

Expozice.jpg

Je mnoho způsobů, jak se můžete seznámit s vědou. Pojďte je poznat společně s námi a vyzkoušejte si vědu na vlastní kůži. Dotýkati se je doporučeno!

 

Astronomický ústav AV ČR přestaví svůj dalekohled, kterým se budou návštěvníci mico podívat na Slunce, ale můžou hledat také schovaný Saturn.

Botanický ústav AV ČR: návštěvníci uvidí kouzelný svět říše rostlin a živočichů pod vodou. Naleznou odpovědi na otázky týkající se kvality vody ke koupání -  analýza vody aneb co nám řeknou výsledky rozboru. Je koupání ve vodě s vodním květem sinic  nebezpečné?  Jak poznáme , že zelené zbarvení  je způsobené právě sinicemi? Jak je možné omezit rozvoj vodního květu ? Mohou řasy obsahovat omega 3_mastné kyseliny, lze je použít jako doplněk stravy?  Ovlivňuje průnik světla znečištění vody a jak s tím souvisí rozvoj řas a sinic a zásobování vody kyslíkem?

C entrum výzkumu globální změny AV ČR: Ukážeme vám, jak měříme dýchání stromů a půdy! Změříme fotosyntézu vašich rostlinek a řekneme vám, v jaké jsou kondici!  Připravili jsme si pro vás pokusy s termální kamerou.
Chcete se dozvědět více o našem výzkumu fotosyntézy ekosystému? Chcete vidět moderní zařízení pro simulaci a výzkum mořských ekosystémů? Přijďte se podívat na náš interaktivní bioreaktor pro pěstování řas a sinic pro snižování emisí skleníkových plynů a produkci biopaliv nové generace.

Ústav geoniky AV ČR: Už jste někdy rýžovali zlato? Pokud si chcete rýžování vyzkoušet, nemusíte jet hned na Aljašku, s námi můžete zažít „zlatou horečku“ při rýžování českých granátů.

Planetárium Ostrava: ...pozve návštěvníky do nafukovacího planetária, kde budou moci shlédnout pořady nejen pro děti! Naučte se více o naší obloze...

Dolní oblast Vítkovice: Chcete na vlastní kůži zažít, jak se cítí piloti? Budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet 3D přetížení. A pod taktovkou vědců a kaskadérů se návštěvníci mohou stát součástí pestrobarevných gejzírů zábavy, šlehajícíh ohnivých palmenů či střílení zdaleka a to nejen tak do vzduchu... 

 

 

30.10.2015

AV ČR

Webmaster: webmaster@cas.cz