Medobraní, exkurze po hřbitově i mikroskopikcé okénko - program Jarních exkurzí je pestrý!

Začali Jarní exkurze do světa vědy, které nabídnou měsíc plný vědeckých pokusů, exkurzí, dnů otevřených dveří či workshopů. Nenechte si je ujít a vyberte si z lákavého programu ještě dnes na www.jarniexkurze.cz.

Celkem je připraveno více než 40 netradičních akcí. Největší množství z nich se uskuteční v Praze, vědou ale ožijí i jiné části republiky.

 

V Praze začala výstava AD INFINITUM neboli Do nekonečna, jež návštěvníky zavede do hlubin vesmíru, seznámí se špičkovým českým výzkumem a představí unikátní instalaci černé díry. Pojímá vesmír tak, jak ho nyní známe a jak ho zkoumají vědci z Astronomického ústavu Akademie věd. Galerie Věda a umění propojuje jedinečným způsobem dva elementy – vědu a umění – a dává tak vzniknout ojedinělé expozici, která nás přenese až na okraj extrémně hmotného objektu ve vesmíru a umožní zaposlouchat se do rentgenových vln převedených na frekvenci slyšitelného zvuku.

 

Geologický ústav AV ČR přichystal terénní exkurze v Českém ráji, kde mohou turisté spolu s vědci obdivovat pískovcová skalní města, divoké údolí Jizery protínající prastaré vrstvy krystalických břidlic, nebo dokonce krápníkové jeskyně.

 

V Moravskoslezských Beskydech můžete navštívit experimentální ekologické pracoviště Bílý Kříž, kde se badatelé mimo jiné zabývají vlivem zvýšené koncentrace CO2 na rostliny, která je spojena se změnou klimatu. V Českých Budějovicích se můžete připojit k oslavám, jež ke Světovému dni životního prostředí připravilo Biologické centrum AV ČR.

 

Úplný program včetně kontaktů na příslušné pracovníky, se kterými je zapotřebí domluvit vhodný termín návštěvy, je k dispozici na webu www.jarniexkurze.cz. Jste srdečně zváni.

 

16. 5. 2017

AV ČR

Webmaster: webmaster@cas.cz