Laboratoř vědců a herců
Pořádá: Divadlo Viola a Český rozhlas

science show

so 10. 11., 10:30
Věková skupina: střední školy, dospělá veřejnost
Téma: biologie, svět vědy
Rozhlasová talk show vědců a herců Laboratoř v přímém rozhlasovém přenosu z Týdne vědy a techniky AV ČR. Tři novinky ze živé přírody, které vědci vysvětlují a herci glosují. Účinkují biologové Fatima Cvrčková a Jan Černý, herci Zuzana Vejvodová a Igor Bareš. Moderuje Martina Mašková z Českého rozhlasu Plus. Prosíme o příchod do sálu v 10:15.

Přednášející

RNDr. Fatima Cvrčková, Dr. rer. nat.
Univerzita Karlova
Vystudovala molekulární biologii a genetiku. Je docentkou na Přírodovědecké fakultě UK, kde učí a bádá v oboru buněčné biologie rostlin, během studií se věnovala kvasinkám. V 90. letech pracovala v Ústavu molekulární patologie ve Vídni, kde nahlédla do zákulisí farmaceutického výzkumu.
Prof. RNDr. Jan Černý, Ph.D.
Univerzita Karlova
Vystudoval genetiku a molekulární biologii. Na Přírodovědecké fakultě UK v Praze, kde byl také proděkanem, vede Laboratoř buněčné imunologie. Na začátku tisíciletí bádal na transgenních myších na Harvard Medical School v Bostonu. Získal několik cen, včetně NATO Science Fellowship.
Igor Bareš
herec
Vystudoval Střední zemědělskou školu a JAMU. Byl výraznou osobností Národního divadla v Praze i Brně, dnes je jeho domovskou scénou Vinohradské divadlo. K jeho nejprestižnějším divadelním rolím patřil Tomáš Becket, Hamlet a Raskolnikov. Hrál také v Hořícím keři režisérky Agnieszky Hollandové.
Zuzana Vejvodová
herečka
Vystudovala pražskou konzervatoř, domovskou scénu má v Divadle na Vinohradech. Dříve mnoho let působila v Divadle na Fidlovačce a na Letních shakespearovských slavnostech. V televizi se poprvé objevila už v 10 letech, k pořadům, v nichž účinkovala, patří i seriály a pohádky. Má zkušenost s muzikály.