Týden vědy a techniky AV ČR si letos připomene uplynulé století vědy

Týden vědy a techniky AV ČR si letos připomene uplynulé století vědy

27. 09. 2018

Druhý listopadový týden už se blíží a spolu s ním i spousta akcí, které každoročně připravují nejen pracovníci Akademie věd České republiky. Týden vědy a techniky AV ČR vás už poosmnácté přesvědčí, že věda je zábava.

Ve dnech od 5. do 11. listopadu ovládne celou republiku „vědní horečka“ s tématem 1918–2018: Století české vědy. Jak věda vypadala před sto lety při vzniku Československé republiky? Kam se vědní obory od té doby posunuly a co mohou nyní společnosti nabídnout? Zúčastněte se týdne plného zajímavých přednášek, výstav, filmových projekcí, diskusí s vědci a dalších zajímavých aktivit!

Návštěvníky jistě potěší pro festival exkluzivně připravená úniková hra s příznačným názvem Osudové osmičky. Její účastníci budou muset za pomoci svých znalostí, logiky a důvtipu překonat překážky a vysvobodit se z uzavřeného prostoru. Navíc si prostřednictvím této hry připomenou významné události od vzniku Československé republiky, přes mnichovskou dohodu, listopadovou revoluci až ke vzniku České republiky.

Těšit se můžete i na představení Dejvického divadla „CO.MEDIA / Intermediální integrál Martina Myšičky“, který si na své představení zve hosty, s nimiž probírá obory, jimiž se zabývají. Během Týdne vědy a techniky AV ČR se uskuteční diskuse ke hře „Elegance molekuly“ mapující výzkum významného českého chemika Antonína Holého. Na představení se můžete těšit v pondělí 5. listopadu od 19 hodin v Městské knihovně v Praze v malém sále. Hostem pořadu bude mimo jiné scenárista hry Petr Zelenka.

Program Týdne vědy a techniky AV ČR není jen pro vědní nadšence, ale zaujme i studenty, jimž je určen především, a širokou veřejnost včetně rodin s dětmi. Na festivalu tak mohou příchozí navštívit workshopy, exkurze i laboratoře jednotlivých ústavů Akademie věd ČR a další program po celé republice.

Přijďte se dozvědět nové informace a utvrdit se, že věda je nesmírně fascinující. Vstup na všechny akce je zdarma, na některé z nich je ale potřeba se registrovat kvůli omezené kapacitě. Veškeré informace naleznete na tomto webu. Kompletní program Týdne vědy a techniky AV ČR spolu s registrací najdete v sekci Program.