Doporučujeme: časopisy pro zvídavé dospělé i děti

Doporučujeme: časopisy pro zvídavé dospělé i děti

11. 11. 2019

Jistě jste si všimli, že letošními mediálními partnery jsou nově časopisy National Geographic Česko a Věda a příroda Junior. Vydavatelství Vltava Labe Média má ve svém portfoliu mnoho titulů, ale pouze dva z nich se zaměřují na vzdělávání nejen dospělých, ale i dětí.

Pod hlavičkou časopisu Týdeník Květy vychází čtvrtletník VĚDA + PŘÍRODA JUNIOR převzatý z úspěšného britského originálu. Je plný fascinujících příběhů a informací, nechybí stránky nabité zajímavostmi, úžasné fotky, hádanky, kvízy, kreslení, luštění, vesmír nebo zábava. Cílem je povzbudit děti ve věku 7 – 16 let, aby alespoň občas zvedly oči od tabletů a chytrých telefonů a prozkoumaly svět kolem sebe. Časopis je atraktivní i pro rodiče, kteří pak mohou se svými potomky o tématech společně diskutovat.

Exkluzivní měsíčník National Geographic přináší strhující pohled do přírodních, technických, kulturních a etnických tajů tohoto světa. Jeho reportáže jsou doprovázeny fotografiemi výjimečné kvality. Česká edice je 21. zahraniční mutací tohoto časopisu. Jeho historie sahá až do roku 1888, kdy byla ve Washingtonu D.C. založena National Geographic Society, jejímž hlavním posláním bylo šířit zeměpisné poznání a podporovat vědecké projekty. Dnes vychází ve čtyřiceti jazykových mutacích na všech kontinentech, kde ho čtou desítky milionů lidí, kteří se zajímají o náš nejpůvodnější domov – planetu Zemi. V časopisu můžete především poznávat různé přírodní jevy, pohlédnout do zákulisí vědeckých expedic, přiblížit se kultuře a zvykům vzdálených národů nebo se dočíst zajímavosti ze světa vědy a techniky, to vše doplněné exkluzivními fotografiemi. National Geographic se nevyhýbá ani reportážím s českou tematikou. Spoustu zajímavých článků najdete také na webových stránkách www.national-geographic.cz.

Nezapomeňte si během festivalu Týden vědy a techniky AV ČR vzít festivalový leták, ve kterém najdete na oba tituly unikátní slevový kód, se kterým pořídíte roční předplatné s 20% slevou!