nakladatelství ACADEMIA

 

energyglobe

CEZ_EPP_vyzva_190.jpg

Aktuality

A-Fest in Park

Nejenom vědou žijí vědci Akademie věd ČR. A proto bychom vás rádi pozvali na třetí ročník multižánrový open air festival A-Fest in Park, který se uskuteční 25. 6. 2017 v Průhonickém zámku a parku. Můžete se těšit na pestrou paletu žánrů od vážné hudby přes bluegrass, jazz až po funky, rock či death metal. Na třech podiích se představí tři desítky kapel z nichž alespoň jeden člen hudebního tělesa musí být pracovníkem Akademie věd ČR.

20.6.2017

Více zde

Jarní exkurze se blíží do finále

Je před námi poslední týden Jarních exkurzí do světa vědy. A co vás ještě čeká? Napříkld Terénní geologická exkurze v Praze a středních Čechách, den otevřených dveří v Matematickém ústavu v Praze nebo výstava České vědkyně a jejich přínosy nejen české vědě v Třinci.

12.6.2017

Více zde

Potkáme se na Veletrhu vědy

Výlet do vesmíru, exkurze do jaderného reaktoru díky virtuální realitě, největší dron ve střední Evropě v akci, Klamárium plné optických klamů – to jsou jen střípky z programu Veletrhu vědy, který však není pouze o zábavě. Navštívit jej můžete 8. do 10. 6. 2017 v pražských Letňanech.

24.5.2017

Více zde

Medobraní, exkurze po hřbitově i mikroskopikcé okénko - program Jarních exkurzí je pestrý!

Začali Jarní exkurze do světa vědy, které nabídnou měsíc plný vědeckých pokusů, exkurzí, dnů otevřených dveří či workshopů. Nenechte si je ujít a vyberte si z lákavého programu ještě dnes na www.jarniexkurze.cz.

16.5.2017

Více zde

Jarní exkurze do světa vědy startují 15. května!

Volná část Týdne vědy a techniky - festival Jarní exkurze do světa vědy se uskuteční od 15. května do 18. června 2017. Celkem je připraveno více než 40 akcí - dny otevřených dveří, přednášky, science show nebo výstavy. Největší množství akcí se uskuteční v Praze, vědou ale ožijí i jiné části republiky.

9.5.2017

Více zde

Týden vědy a techniky zkracuje!

Největší vědecký festival v Česku čeká v roce 2017 řada změn, tou nejvýraznější je jeho zkrácení na týden, abychom dostáli festivalovému názvu. Akcí bude sice méně, ale o to budou kvalitnější, pestřejší a zábavnější. Měnit se bude též festivalové logo, grafika a festivalový web. Festival se uskuteční ve dnech 6. – 12. 11. 2017.

28.3.2017

Více zde

AV ČR

Webmaster: webmaster@cas.cz