nakladatelství ACADEMIA

 

energyglobe

CEZ_EPP_vyzva_190.jpg

Aktuality

Týden vědy a techniky zkracuje!

Největší vědecký festival v Česku čeká v roce 2017 řada změn, tou nejvýraznější je jeho zkrácení na týden, abychom dostáli festivalovému názvu. Akcí bude sice méně, ale o to budou kvalitnější, pestřejší a zábavnější. Měnit se bude též festivalové logo, grafika a festivalový web. Festival se uskuteční ve dnech 6. – 12. 11. 2017.

28.3.2017

Více zde

Týden mozku 2017

Již podevatenácté se na půdě Akademie věd sejdou největší české špičky v oboru teoretických a klinických neurověd. V termínu 13.-17. března se uskuteční Týden mozku - jedinečná akce informující veřejnost o novinkách ve výzkumu mozku. Více informací najdete na webu www.tydenmozku.cz nebo facebooku.


 

6.2.2017

Více zde

Záznam z vědecké kavárny: Evropa za 20 let

Bude za 20 let vůbec ještě existovat Evropská unie? Jakou roli bude hrát stín komunismu ve střední Evropě a stane se Balkán novým „undergroundem evropské Babylonie“? Podívejte se na záznam diskuze z vědecké kavárny, kterou v listopadu uspořádal v rámci Týdne vědy a techniky Ústav mezinárodních vztahů.

24.1.2017

Více zde

Výsledky znalostních kvízů

Děkujeme všem, kteří se zapojili do kvízů Týdne vědy a techniky AV ČR. Máme pro vás výsledky i správné odpovědi.

 

4.1.2017

Více zde

Přejeme krásné Vánoce!

Rok 2016 se nám pomalu blíží do finále... dovolte nám proto poděkovat za Vaši přízeň a zájem o vědu v letošním roce a popřát skvělý start do roku příštího i pohodové Vánoce.

19.12.2016

Více zde

Proč je malý zájem médií o vědu?

Upadá zájem veřejnosti o vědecká témata? Jak se liší popularizace vědy v Česku a v zahraničí? A jakou roli hrají v procesu popularizace vědy nová média? Nejen o těchto otázkách se bavili zástupci z řad popularizátorů vědy na panelové diskusi, která se uskutečnila ve středu 14. listopadu 2016 v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR na Národní třídě v Praze v budově Akademie věd ČR.

22.11.2016

Více zde

AV ČR

Webmaster: webmaster@cas.cz